Kene İlaçlama

Kene İlaçlama

Keneler kan emerek gıda gereksinimini karşılar. 5mm olup kırmızı kahverenginde yassı, oval bir parazittir, kan emerek büyürler. Keneler gıda gereksinimini aynı pire haşeresinde gibi kan ihtiyacını insanlardan ve hayvanlardan karşılar. Kene dış mekanlarda otlaklarda, ağaçlık alanlarda, hayvanların yaşadığı alanlarda görülürler. Kene yaşadığımız mekanlara ya hayvanlar aracılığıyla ya da kenelerin bulunduğu alanlarda insanların yer alıp üzerlerinden gelmesiyle taşınır. Kene ısırmasıyla kırım kongo kanamalı hastalığı meydana gelir. Kene haşeresinin sebep olduğu bu hastalık nedeniyle yüzlerce kişi yaşamını yitirmiştir.

Kene kan yoluyla bulaşan hastalıkların taşıyıcısı durumundadır. Kene ısırması durumunda hiç zaman kaybetmeden doktora gidilmeli ve kenenin görüldüğü alan hemen ilaçlatılmalıdır.

Keneler yumurtlayarak çoğalırlar. Ev içinde bir dişi kene çatlağa ya da yarığa yumurta bırakırsa bir keneyken hafta içinde yüzlercesi oluşur, bu sebeple kene ilaçlama son derece önemli ve acildir.

Kenelerin evin içinde ve dışında kontrolü güçtür. Bunun için profesyonel bir böcek ilaçlama şirketine ihtiyaç duyulur. Kene ile mücadele etmenin tek yolu ilaçlama yapmaktır. Sıklıkla duyduğumuz ilaçlama metotları veya kireçleme yoluyla kene illetinden kurtulmak mümkün değildir. Güvenilir bir böcek ilaçlama firması ile anlaşıp uzman denetiminde ilaçlama yapılmalıdır.

E-Böcek ilaçlama şirketi olarak işinin ustası, ilaçlama konusunda her türlü eğitimi almış personelimiz ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarımızla sizlere en tesirli ve en güvenilir hizmeti ve özeni sunmaktan memnuniyet duyarız. Kene ilaçlama uygulamaları tüm alanlarda yapılmaktadır. Sizde kene ilaçlama için 0850 302 33 95 numaramızı ayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Previous Bit İlaçlama
Next Kalorifer Böceği İlaçlama