Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karıncalar çoğunlukla sıcak ve ılıman iklimde yaşarlar. Karakteristik özellikleri ile hemen tanıdığımız karıncalar, küçük boyutlu boşluklarda, çatlaklarda, toprakta vb. alanlarda organize koloniler halinde yaşarlar. Dünya üzerinde bütün kara parçalarında rastlanan karıncalara yaz aylarında ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarımızda daha sık rastlarız.

Karıncalar insanların kanlarını emerek beslenmediği için ısırmaz. Bu sebeple zararsız olarak bilinir. Ancak aç kaldıkları durumlarda insanları da dişleyebilir hatta sonrasında kanama görülebilir. İnsanların üzerlerinde etkisi bulunan bu karınca türleri alerjilere sebep oldukları için tehlikeli olabilirler. Bazı karıncalar ise mikrop bulaştırabildikleri için tehlikelidir.

Karınca İlaçlaması Neden Önemli?

Karıncalar, yaşam alanlarımıza girer; (mutfak tezgahları, lavabolar, banyo, duvar dipleri, çatlaklar vb.) yemek artıklarının bulunduğu yerlere yakın bölgelere yuva yapar ve insan sağlığını tehdit eden hastalıkların taşıyıcısı olurlar.

Karınca İlaçlama Yöntemleri

Karınca ilaçlama yapılmadan önce karıncaların türü ve çokluğu tespit edilir. Ev, iş yeri, hastane, okul vb. alanlarda bulunan karıncaların türü ve yoğunluğu dikkate alınarak ‘’Sıvı İlaçlama’’ yöntemi uygulanır. Karınca probleminizin çözümünde e-böcek İlaçlama yanınızda, 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizle iletişime geçerek karınca ilaçlama, ilaçlama yöntemleri ve fiyatlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

 

Previous Çiyan İlaçlama
Next Güve İlaçlama