Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bitler küçük sarı renkte 2-5 mm boyutunda dış parazittir. Memelilerin vücudunda kanlarını günde 2-3 kez emerek yaşarlar. Erişkinler uzun süre gıdasız yaşayabilir. Baş, vücut ve kasık biti şeklinde çeşitleri vardır.

Saç ve çamaşırlara yumurtasını (sirkesini) yapıştırır. Kasık biti kasık arasında deri içine girip yerleşir.Yaşanılan ortamdaki eşya ve kişinin şahsi eşyası ile de yayılabilirler. Ev içi ve okul gibi toplu yaşama alanları kolay bit yayılma yerleridir. Kış ve temizliğin yetersiz olduğu ortamlarda çokca görülür.

Bitlerin ısırdığı yerde şiddetli kaşıntı olur. Deri koyu esmerleşir, lekeler ve papuller oluşur. Buralarda bakteriler yerleşirse fronkülosis impetigo gibi enjeksiyonlar oluşur. Tifüs ve hummalar gibi önemli hastalıklara da etkendir.

İdeal Bir Bitlenme Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Tek uygulama ile kısa bir sürede etki göstermeli.

Güzel kokulu, saçları dolaştırmayan, taramayı zorlaştırmayan, etrafa bulaşmayan, boyalı ve permalı saçlarda problem yaratmayan özelliklere sahip olmalı.

Kalıcı etkisiyle bitlerin saça tekrardan yerleşmesini engellemeli.

Sadece bitleri yok etmemeli, sirkeleri de yok etmeli.

Kullanıcı tarafından iyi tolere edilmeli, yan etkileri olmamalı.

Kullanıcıya toksik etkisi olmamalı

Bugüne kadar pek çok yolu deneyerek insanoğlu bitle mücadele etmeye çalışmıştır. Kötü kokulu gaz ve kimi zehirli maddeler içeren ilaçlar bunlardan bazılarıdır. Daha çok çocuklarda görüldüğü için tedavinin çocuklar için güvenli, yüksek oranda etkili, sadece bitleri değil yumurtalarını da öldüren bir bit ilacı ile yapılması gerekmektedir.

Bit ilaçlama yaptırmak, insan sağlığı açısından büyük önem taşır, hijyen açısından da çok önemlidir. Fakat bilinçsizce yapılan bu işlem sonucunda hem sağlık hem maddi kayıplar meydana gelir. Bu sebeple muhakkak profesyonel birilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

e-böcek ilaçlama şirketi olarak işinin ustası, ilaçlama konusunda her türlü eğitimi almış personelimiz ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarımızla sizlere en tesirli ve en güvenilir hizmeti ve özeni sunmaktan memnuniyet duyarız. Bit ilaçlama uygulamaları tüm alanlarda yapılmaktadır. Sizde bit ilaçlama için 0850 302 33 95 numaramızı ayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Previous Pire İlaçlama
Next Kene İlaçlama